AO U16 
2000m
Cecil Gold  6:01pb

800 m Night
Cecil  2:10.1 pb
Caius 2:20.1 pb
Liam  2:24.5  outdoor pb
Emmett 2:26.3 outdoor pb
Owen 2:34.9 pb
Malachy 2:38.1
Atticus  2:39.7 pb
Cole  2:41.5  pb
Clare D 2:30.6 pb

School Track 2022

Ciahan Ofsaa bronze 400m, 800m
TCSAA
Cecil Gold 1500m
Claire Gold 1500m  Silver relay
Sabrina Gold 200m Silver relay
Eden  Gold 200m, Relay
Atticus Bronze 200m,Relay
Justin  Silver 200m  Gold relay
Cole  6th 1500m  Bronze relay
Liam Gold 1500m, Relay

TDCAA
Clare Gold 3000m
Silver 1500m




MTA XC Champs 2021

Abi P  3rd Peewee
Mite Girls
Logan B  6th
Alisa P  12th
Olivia P  15th
Abigail P 17th

Mite Boys
Matthew S  7th
Bemi B  12th
John R  19th
Ben P 20th

Tyke Girls
Emmaline V 10th
Grace K 11th
Alexandra P 17th
Ella A  23rd
Avan L 27th
Charlotte P 30th

Tyke Boys
Felix K  6th
Atom Girls
Clara T  30th
Trinity B  34th

Atom Boys
Emmett K 2nd
Liam B 7th
Jack P 9th
Malachy B 11th
Matthew B  15th
Massimo P 27th
Atticus  28th
Cole M 29th

Senior Girls
Claire H 14th
Clare D 21st

Senior Boys
Cecil J 2nd
Sebastian S 18th
Owen M  19th
Caius B 20th


TDCAA Champs 2021

Novice Girls  Clare D  1st

Junior Girls  Thea B  1st


MTA Provincial Track 2021 

1500m

Cecil Jenkins 4:45  1st pb

Emmett K  5:09  2nd pb

Claire H  5:25  5th pb

Sean S  5:12  pb

Caius B  5:38 pb

Clare D  5:41


1200m

Felix K  4:33  3rd pb
400m
Logan B  1:30  1st  pb

Justin H  1:04  3rd  pb

Liam B  1:07  6th  pb

Atticus B  1:10  9th  pb

Ciahan M  1:01  2nd  pb

800m
Logan B  3:32  1st pb

Felix K  3:02  3rd  pb

Trinity B  3:00  9th  pb

Emmett K  2:30  2nd

Liam B  2:35  5th  pb

Atticus B  2:43  pb

Claire H  2:33  6th  pb

Clare D   2:45

Cecil J   2:22  5th  pb

Sean S  2:28  pb

Sebastian S  2:34  pb

Caius B  2:38  pb
Relays
Atom Boys  4:43  1st

Senior Boys  4:27  3rd

Intermediate Girls  4:40  2nd



MTA Prep Meet August 22, 2021

Cecil Jenkins 1500m  4:54 1st

Emmett K  1500m  5:17 1st

Claire H   1500m  5:37  2nd

Liam B  400m  1:08  3rd

Logan B  400m  1:39  3rd








 

 AO XC Champs 2021

U8 Girls
Logan B  3rd  4:21

U10 Girls
Ella A  9th  4:17
Avani L  16th  4:43

U12 Boys
Lim B 1st  7:33
Malachy B 2nd  7:35
Matthew B  3rd  7:43
Atticus B  8th  8:03 


Team  Gold

U14 Girls
Claire H  20th  7:43

U14 Boys

Cecil J  1st  6:33
Sebastian S 37th  7:33
Caius B  45th  7:40
Owen M  46th  7:41

Team  4th

 
AO Indoor U14 Championships 2020

1200m
Claire H  4:09.48  PB
Clare D  4:23.01  PB
Cecil J 4:12.91  PB
Caius  4:21.22  PB
Sebastian C  4:02.38  PB
300m
Sabrina M  46.82  PB

800m
Claire H  2:34.92  PB
Clare D  2:39.16  PB
Emmett K  2:27.05  PB
Cecil J  2:29.81  PB
Caius B  2:39.46  PB
Damiano T  2:19.83  PB